قدرت حرف ד(دالت)

قدرت حرف ד (دالت)
در میان حروف آلف بت عبری ، واژه ד (دالت) چهارمین جایگاه را به خود اختصاص داده است . معادل آن در فارسی « د » و در انگلیسی « D » شکل ظاهر ד، نحوه تلفظ ד، ارزش عددی (4) از اعداد اصلی مفرد ، اسم معنی آن درب و نیز معرف سیاره اورانوس می باشد .
نیز همچنین واژه (دالت) در جهان کردار Asiyyah در گزینه ملخوت (شهریاری) به نام داوید ثبت شده . حرف (دالت) همانند دیگر حروف الفبای عبری انرژی های نهفته و سرنوشت ساز خود را در کلمات به ویژه در اول هراسم از چند طریق متفاوت (شکل ظاهری ، نوع تلفظ، ارزش عددی و عناصر چهارگانه) به نمایش خواهد گذشت و بطور یقین شخصیت و خلق و خوی افراد را بطور مستقیم تحت تأثیر قرار خواهد داد .
واژه ד (دالت) مرکب از سه حرف ד- و ارزش عددی آن برابر است با 50 + 30 + 400 = 480 عدد مفرد آن 8 + 4 = 12 و در نهایت 2 + 1 = 3 که معرف حرف ג ( گیمل ) و آن نشانگر تأثیرات دنیای بالا (عرفانی) و نیز هماهنگی و همسویی میان دارندگان حرف (دالت) با حرف (گیمل) خواهد بود .
به عبارتی صاحبان حرف (دالت) می توانند در راستای تکامل یافتن خودشان ، از انرژی های نهفته گروه ד (دالت) و ג (گیمل) استفاده کنند .
واژه (دالت) در بین انرژی های الهی نشانگر پیشرفت و ترقی به بالاترین حد ممکن در کوتاه ترین مدت زمان می باشد . نیز همچنین بیانگر این خصوصیات در انرژی های مادی ومعنوی می باشد . به عبارتی حرف (دالت) بویژه در اول هر اسم ، باعث هدفمند شدن ، خردگرائی و صاحب استعداد در سازماندهی در امور زندگی ، متعبر و صلاحیت پیدا نمودن شخص در بین نزدیکان خواهد شد . به تعبیری اشخاصی هستند بافکر ، جذاب، سخاوتمند و جنگجو . اگرچه قدر مال دنیا را نمی دانند ولی با حضوری فعال و دائم به خوبی می توانند از استعداد خود در جهت سرعت بخشیدن برای کسب موفقیت های مادی استفاده کنند .
این افراد در ثروت اندوزی پیشرفت زیادی ندارند ، دلیلش هم آنست که اصولاً آدم های مادی گرایی نیستند و اگر هم صاحب ثروت شوند ، خیلی زود راههای زیادی را برای خرج کردن (به ویژه برای نزدیکانشان) پیدا خواهند نمود .
ارزش عددی حرف ד (دالت) عدد (4) می باشد جزوه اعداد (مفرد) می باشد . باید در نظر داشت صاحب عدد چهار ، بسیار حساس و سنت گراست در کارهای محوله پر تلاش (اما محافظ کار هستند) بسیار مقاوم و با پشتکار هستند .
این گروه زمانی وارد عمل می شوند که از قبل آگاهی داشته باشند که دقیقاً بدانند که کاری را باید انجام دهند . اصولاً پیرونظم و انضباط هستند ، عاشق کارشان هستند و ترجیح می دهند کارشان در محیط سربسته و خفا نباشد .
دانش و استعداد سازمان دهی یکی از خصائل شاخص این گروه می باشد ، در زندگی شخصی خود روش خاصی را دنبال می کنند و همیشه این آمادگی را دارند که در هر شرایطی دگرگونی و تغییرات نوآورانه ای را ایجاد کنند . استعداد سازمان دهی یکی از خصائل شاخص این گروه می باشد . از این رو با اطمینان خاطر می توان مسئولیت بسیاری از کارها را به آنها واگذار نمود . به ویژه کارهای عام المنفعه و خیرخواهانه . از آنجائیکه این گروه بیشتر انرژی خود را صرف پیشرفت در جهت اهدافشان می کنند ، بایستی به این امر توجه کنند که هر چقدر انعطاف بیشتری بخرج دهند شتاب در کسب موفقیت شان بیشتر خواهد بود . دلیلش هم پشتکار و روحیه مبارزه طلبی در دارندگان حرف (دالت) می باشد .
اشتیاق صاحب واژهד (دالت ) به مسائل مذهبی غیر قابل کتمان است . زیرا در این راه بصورت جدی کوشش خواهند نمود تا به اهداف خود دست یابند . فعالیت های این گروه در هر زمینه ای (مادی و معنوی) ، به موازات آن جنبه های مذهبی و خیرخواهانه بصورت یک مکمل وجود دارد حتی در مورد تصحیح و ارشاد خصائل خود و دیگران در حد یک شخصیت مذهبی از توانایی بالایی برخوردار هستند و می توانند در مقام یک شخصیت روحانی خود را به درجات بالایی برسانند . نباید از نظر دور داشت این گونه اشخاص با روحیه شاد و دیدگاه مثبت احتمالاً در خطر لغزش هایی هم هستند و اگر عملکرد آنها جنبه منفی پیدا کند و نیز از شادیهای خود بکاهند ، خیلی زود دچار حقارت و سرخوردگی خواهند شد که عواقب آن بی ثباتی می باشد به عبارتی روانشان دستخوش نوسانات صعودی و نزولی (تلاطم) خواهد شد و چه بسا خیلی زود جهت مخالف یک شخصیت مذهبی و با دیانت که از روحیه شاد و بشاشی برخوردار هست را دنبال کند و از مبارزه در زندگی دست بکشد و بجای پیشرفت و ترقی ، موقعیت سقوط را انتخاب کند .
باید در نظر داشت این گروه از جهت آنکه ارزش عددی آنان عدد 4 می باشد ، اگر جهت منفی انرژی شان را دنبال کنند همه مسائل را از زاویه مخالف خواهند دید و در هر بحثی جبهه مخالف را اختیار می کنند و عملاً در برابر مقررات و قوانین جاری مخالفت می کنند اگرچه عاقل تر از آن هستند که خود را مستقیماً در نزاع درگیر کنند و موقعیت خود را به خطر اندازند ولی بطور یقین در پنهان برای خود دشمنان زیادی را خواهند ساخت از دیگر نقطه ضعف دارندگان حرف ד (دالت) عدم احساس امنیت و آرامش در بعضی از مواقع می باشد . که باعث بروز اختلالاتی در برداشتن گام های اولیه در زندگی و تصمیم گیری در ایجاد روابط با دیگران به ویژه در امر ازدواج می باشد .

منابع مورد استفاده
نجوم قبل از تکنولوژی : یوسف ستاره شناس
 

 

 

 

 

 

 

-
 


همچنین مقالات دیگر را بخوانید :
 


 مجموعه های سایت
7DORIM

 

قوانین سوگواری در یهودیت
آئین سوگواری در یهودیت
خمسه  ( پنجه)
سگولا (تعویذ)
چشم زخم
چشم بد
چشم ناظر (چشم جهان بین)
واژه های اسطوره ای
واژه کلیمی
کتوبا
کتوبا در سیر تاریخ
طرح های متفاوت کتوبا
مقالات (قدرت حروف عبری)
بریت میلا
تلمود
یائین
شوفار
شبات
تفیلین
استخراج تقویم عبری
نحوه استخراج اوقات شرعی تفیلاها
منورا
بيت المقدس
مزوزا
کبالا
سفیروت یا صفات ملکوتی
گاه شمار یا تقویم
هفطارا
عدد هفت
عدد ده و نقش آن در فرهنگ یهود
گزینه های عدد «ده» در باورهای یهود
تورات و گزینه های دیگر عدد «10»
حروف عبری و نقش آنها در فرهنگ یهود
ریمونیم
بررسی الهیات شر در یهود
ستاره ماغن داوید
سفارادی ها و اشکنازی ها
سير شكل گيري و تدوين احكام در يهود
صیصیت
شفا بخشی در یهود
شاهین توراه
فارسيهود میراث یهودیان ایران
کسوف -نمایش قدرت الهی
-

آرشیو Archive
انطباق لحظه ها Calendar
تاریخ و فرهنگ  Culture
باع بهشت GanEden
درباره ما About Us
تماس با ما Contact Us
پاناروما ( سراسرنما) Panaroma

 

زیر مجموعه های
 تاریخ و فرهنگ
:
ARTICLE  مقالات
MOADIM  مناسبتها
PUBLICATIONS   کتب منتشر شده
LINKS  دیگر سایتها

Colloquial  گویشهای اصیل  
 

صفحه اول     صفحه مرجع  در
FaceBook با 7Dorim

ارتباط برقرار کنید

 

 

 


 

مجموعه مقالات در حال گسترش می باشد.