قدرت حرف ב ( بت )

 

قدرت حرف ב (بت) & (وت)
در میان حروف آلف بت عبری واژه ב (بت) دومین جایگاه را بخود اختصاص داده است . معادل آن در فارسی « ب » و در انگلیسی « B » می باشد . شکل ظاهر ב ، نحوه تلفظ בית و בית ، ارزش عددی (2) از اعداد اصلی مفرد ، معنی آن « خانه » و معرف سیاره "ماه" می باشد .
حروف « بت » و « وت » همانند دیگر حروف الفبای عبری ، انرژی های نهفته و سرنوشت ساز خود را در کلمات به ویژه در اول هر اسم از چند طریق متفاوت ( شکل ظاهری، نوع تلفظ، ارزش عددی و عناصر چهارگانه ) به نمایش خواهد گذاشت و به طور یقین شخصیت ، خلق و خوی افراد را بطور مستقیم تحت تأثیر خواهد داد.
واژه ב (بت) مرکب از سه حرف ב و י و  ת می باشد ارزش عددی این سه حرف 400+10+2= 412 ، عدد مفرد آن 2+1+4= 7 معرف حرف ב (زین) و آن نشانگر تأثیرات دنیای بالا (عرفانی) و هماهنگی و همسویی بیشتر میان دارندگان حرف (بت) و (زین) می باشد. به عبارتی صاحبان حرف ב امکان آن را دارند که در راستای تکامل خودشان از انرژی های گروه ב بهره ببرند .
واژه ב (بت) از نظر تأثیرات عالم بالا (روحانی) در بین سفیروت (انرژی های الهی) در اول کلمه بینا به معنای فهم و بصیرت ، در جهان تعجلی (AZILUT) دومین جایگاه را بخود اختصاص داده است ، و با داشتن انرژی های این سفیروت از توانایی های معنوی بالا و اعتباری خاص برخوردار است .
انرژی های نهفته در واژه ב (بت) نشانگر یک شخصیت صلح جو و سیاستمدار، با محبت و رفیق باز، جذاب و خوش سیما، در دوستی مخلص و مهربان، هر از گاهی مغرور، ضمن آنکه به مادیات کمتر توجه دارند و قدر مال دنیا را ندارند. از این رو اکثراً با مشکل مالی روبرو هستند.
صاحبان حرف بت (B) اصولاً به پیام آوران صلح مشهورند، با دیدی باز و خردمندانه مسائل را حل و فصل می نمایند . نیز همچین در ایجاد روابط و حفظ آن قادرند رفتاری مدبرانه داشته باشند . حتی اگر تمایلی به این امر نداشته باشند و در مقابل گزینه ای منفی و غیر دلخواه قرار گیرند .
باید در نظر داشت گروه حرف ב با داشتن ارزش عددی (کد) 2 دارای روحیه بسیار حساس و زود رنج می باشند ، آنها در مقابل شکست ها و ناکامی زود احساس یأس و ناامیدی می کنند . نیز همچین در محیط های کسل کننده و فاقد شادی دچار افسردگی شده و آسیب پذیر می شوند. شاید بزرگترین نقطه ضعف این گروه بی قراری و بی ثباتی و عدم پیگیری مداوم طرح ها و برنامه های خود و گاهی هم نداشتن اعتماد به نفس باشد . نیز همچنین افرادی که نامش با کلمه ב (B) شروع می شود از نظر گفتاری به ویژه در بحث و گفتگو با دیگران عمل کرد ضعیفی دارند و بخوبی قادر نیستند ، عقاید خودشان را بیان کنند به ویژه اگر در نقطه نظر مخالف دیگران قرار گیرند بیشتر بحث ها به مشاجره کشیده می شود .
از دیگر نقطه ضعف این گروه سخت گیری و افراط در خود پرستی و مادی گرائی می باشد اگر کنترل نکنند ، بدون تردید باعث صدمات روحی و تخریب در ارتباط با نزدیکان و اعضاء خانواده خواهد بود . از این رو بهتر است، این گروه هنگام بروز اختلاف عقیده از بحث کردن با دیگران خودداری کنند و سعی کنند موضوع را عوض کنند .
ناگفته نماند دارندگان واژه ב (بت) مانند دیگر حروف الفبای عربی در صورتی قادر خواهند بود که بر مشکلات خود پیروز شوند که خود را از مادیات زندگی دور سازند و بیشتر به معنویات ملحق شوند و اگر بتوانند رفتارشان را در جهت مثبت سوق دهند، به سهولت می توانند از انرژی های مثبت و سرنوشت ساز بهره ببرند و اشتباهات خود را اصلاح و شرایط دشوار زندگی را کنترل کنند .
زیرا انرژی های مثبت و نهفته در حرف ב (B) به ویژه هنگام قرار گرفتن در اول هر اسم، می تواند یک شخصیت متفاوتی را خلق کند و نیز باعث شکوفائی استعدادهای والا در راستای فعالیت های فیزیکی، انجام پروژه ها و طرح های مهم و پیچیده گردد . نیز همچنین موفقیت در این امر به واسطه تمرکز ، دقت و تعمق این گروه در جزئیات ، به ویژه در فعالیت های تجاری باعث کسب درآمد مالی سرشاری خواهد بود .
در ضمن دارندگان حرف (بت) اخلاقاً انسانهای سخاوتمندی هستند در بعضی مواقع، مساعدت و سوددهی آنان به نزدیگان قابل تقدیر وتحسین می باشد .
از نظر علم اعداد شناسی
دارکندگان واژه ב (B) با داشتن ارزش عددی (کد) 2 می توانند با گروه א (آلف) ارتباط برقرار کنند ، با وجود آنکه این دو گروه در دو نقطه مقابل یکدیگر قرار دارند ، زیرا سمبل کد (2) کره ماه می باشد و جنسیت آن مونث می باشد . در صورتی که سمبل واژه # (A) با داشتن کد (1) خورشید و جنسیت آن مذکر است .
از شخصیت هایی که در کتاب مقدس از آنها نام برده شده و اولین حرف اسمش با واژه ב (ب) شروع شده ، بنیامین دوازدهمین پسر حضرت یعقوب می باشد .
دعا و پیشگوئی که حضرت یعقوب برای "بنیامین" فرموده بود .
"بنیامین" همانند گرگی درنده است (اشاره به صفت جنگجویی بنیامین) که در سپیده دم سهمش را خورده و در شامگاه طعمه اش را تقسیم می نماید ، بنیامین محبوب درگاه الهی ، در آرامش زیر سایه خداوند به سر برد ، و ذات اقدسش در زمین و محدوده او مستقر و ساکن گردد . (بیت همیقداش در قلمرو ، زمین بنیامین بنا گردد .
از دیگر اسامی که اول اسمشان با حرف ב (B) شروع شده و در توراه نامشان ذکر شده
بصل اِل: طراح میشگان و بیلها: سومین همسر حضرت یعقوب

 

 

 

 

 

 

 

-
 


همچنین مقالات دیگر را بخوانید :
 


 مجموعه های سایت
7DORIM

 

قوانین سوگواری در یهودیت
آئین سوگواری در یهودیت
خمسه  ( پنجه)
سگولا (تعویذ)
چشم زخم
چشم بد
چشم ناظر (چشم جهان بین)
واژه های اسطوره ای
واژه کلیمی
کتوبا
کتوبا در سیر تاریخ
طرح های متفاوت کتوبا
مقالات (قدرت حروف عبری)
بریت میلا
تلمود
یائین
شوفار
شبات
تفیلین
استخراج تقویم عبری
نحوه استخراج اوقات شرعی تفیلاها
منورا
بيت المقدس
مزوزا
کبالا
سفیروت یا صفات ملکوتی
گاه شمار یا تقویم
هفطارا
عدد هفت
عدد ده و نقش آن در فرهنگ یهود
گزینه های عدد «ده» در باورهای یهود
تورات و گزینه های دیگر عدد «10»
حروف عبری و نقش آنها در فرهنگ یهود
ریمونیم
بررسی الهیات شر در یهود
ستاره ماغن داوید
سفارادی ها و اشکنازی ها
سير شكل گيري و تدوين احكام در يهود
صیصیت
شفا بخشی در یهود
شاهین توراه
فارسيهود میراث یهودیان ایران
کسوف -نمایش قدرت الهی
-

آرشیو Archive
انطباق لحظه ها Calendar
تاریخ و فرهنگ  Culture
باع بهشت GanEden
درباره ما About Us
تماس با ما Contact Us
پاناروما ( سراسرنما) Panaroma

 

زیر مجموعه های
 تاریخ و فرهنگ
:
ARTICLE  مقالات
MOADIM  مناسبتها
PUBLICATIONS   کتب منتشر شده
LINKS  دیگر سایتها

Colloquial  گویشهای اصیل  
 

صفحه اول     صفحه مرجع  در
FaceBook با 7Dorim

ارتباط برقرار کنید

 

 

 


 

مجموعه مقالات در حال گسترش می باشد.